חדשות אחרונות

מכונת האקמו, לב־ריאה, היא לעיתים הסיכוי האחרון של חולי קורונה שמצבם הידרדר עד כדי סכנת מוות

ד"ר אדי אילגיאייב, מנהל מחלקת טיפול נמרץ כללי, במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא), "קורונה היא מחלת ריאות, המשמעות של קריסה טוטאלית של הריאות היא שהחולה מפסיק לנשום. החיבור לאקמו מאפשר לנו להחזיק חולים בחיים, לקנות זמן, ימים ושבועות, כדי שהריאות ישתקמו ויחזרו לפעול. זה פשוט להחזיר אנשים ממוות בטוח".
תאריך 26-09-21

הרופאים הטובים לשנת 2021 FORBES

לפי מגזין FORBES אילו הרופאים הטובים ביותר במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) לשנת 2021
תאריך 26-09-21

נושאי הדגל בבדיקות גנטיות ייחודיות להבטחת איכות הזרע

"יכולות האבחון הגנטיות משנות את עולם הרפואה", מסביר ד"ר איתי גת, מנהל בנק הזרע ופריון הגבר במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא). "עלינו להפעיל מסננת קפדנית כדי להבטיח זרע איכותי לפונים אלינו"
תאריך 08-08-21

תיקון חדשני לסגירת פגם לבבי מולד

לראשונה בקרדיולוגיה פולשנית: תיקון חדשני לסגירת פגם לבבי מולד- מניעת שבץ חוזר במטופלת צעירה אשר אלרגית לניקל
תאריך 20-07-21

הרופאה הראשונה בארץ עם שיתוק מוחין

ד"ר אוליאל מתמחה במחלקת ילדים במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) שבה הייתה מאושפזת כילדה: "אהבתי את הרופאים שלי ורציתי להיות כמוהם ולעזור לאנשים".
תאריך 27-06-21

כשאנושיות פוגשת חדשנות

סדנת איתור אתגרים התקיימה היום במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא), במסגרת ירית הפתיחה של המרכז לחדשנות החדש בניהולו של פרופ' חיים גבריאל ובנוכחות ד"ר אסנת לבציון-קורח מנהלת המרכז הרפואי, בשיתוף קהילת החדשנות בבריאות HealthIL, ונציגי חברות מובילות בתעשייה הישראלית.
תאריך 15-06-21

מערך סטרילי חדש במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא)

אמש, הושק מערך האספקה הסטרילי המרכזי (אס"מ) החדש של המרכז הרפואי, המתקדם ביותר בתחומו במזרח התיכון ככל ובישראל בפרט, בעלות של כ-30 מיליון ש"ח, והוא משתרע על פני 1000 מ"ר ומחולק ל- 4 אזורים ע"פ תרשים זרימה: א. אזור מזוהם לשטיפה וחיטוי ב. אזור הרכבה בחדר נקי ג. אזור סטרילי ( GRADE C) ומנהלה, ונעשה בשיתוף חברות ביופארמקס ושראל.
תאריך 01-06-21

מחקר: 30% החמרה בראייה של ילדי ישראל בעקבות הקורונה - מה הסיבה?

קוצר הראייה של הילדים החמיר בשנת הקורונה ב-30% יותר מאשר בשנה הקודמת: כך דיווח לאולפן ynet פרופ' יאיר מורד מהמרכז הרפואי שמיר, שערך מחקר בנושא בקרב ילדים המטופלים אצלו. ההסבר לכך: "בתקופת הקורונה הילדים ישבו כל היום מול המסכים ולא ראו אור שמש".
תאריך 27-05-21

טיפול בסעיף ע"ש זנקר בשיטה אנדוסקופית גמישה עם מכשור חדשני

אישה כבת 85 עברה אתמול ניתוח באנדוסקופ גמיש במרכז למצוינות במכון הגסטרואנטרולוגיה בראשותו של פרופ' חיים שירין במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא).
תאריך 26-05-21

חדש בשמיר בייבי! מיילדת מייעצת

בתקופת ההיריון עולות שאלות רבות והתלבטויות. כל שעלייך לעשות הוא להתקשר לאורה סופרין, מיילדת בכירה ומנוסה בשמיר בייבי אשר תשמח לענות על כך שאלה.
תאריך 19-05-21

הפרעות אכילה בקרב ילדים בעקבות מגפת הקורונה

המגפה שמכה בבני הנוער: "זה אחד הסיוטים הכי גדולים שאפשר לדמיין. מעולם לא עברנו כזה דבר מטורף"
תאריך 04-05-21

המטופל נהנה מטכנולוגיות מתקדמות, שירות אישי, מהיר וזמין ומהחלמה מהירה וקלה יותר

מונחה החדשנות ותפיסת 'המטופל במרכז', מצויד במרכז סימולטורים חדיש, טכנולוגיות פורצות דרך, מעבדות וחדרי ניתוח מהמתקדמים בעולם, המרכז הרפואי שמיר מייצג את כל הבתי החולים של העתיד, כבר היום.
תאריך 30-04-21

הרב הראשי לישראל ביקר במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) וחנך את "קפיטרית החסד"

המרכז הרפואי שמיר, בשיתוף ארגון "עזר מציון" חנך אתמול (21.3) את "קפיטריית החסד" - קפיטריה המספקת שתיה חמה ועוגות מסביב לשעון למאושפזים ולמלוויהם באזור חדרי המיון. את האירוע המרגש כיבד בנוכחותו הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, לצד יו"ר "עזר מציון", הרב חנניה צ'ולק ומנהלת המרכז הרפואי ד"ר אסנת לבציון-קורח.
תאריך 21-03-21

שימו לב ללב

שבוע שעבר ניצלו חייו של גבר בן 68, חולה לב, אשר התמוטט במהלך אימון כושר. יוסי, בן ה-68 תושב חולון, התמוטט במהלך אימון כושר, עבר החייאה על ידי עובד שעבר קורס החייאה, חובר לדפיברילטור וקיבל מכת חשמל והובהל לחדר הלם שלנו.
תאריך 11-03-21

מפעלים שלמים בתוך הקמפוס

אילן יפתח, המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא), התראיין למגזין TheMarker וסיפר על האתגרים הלוגיסטיים הרבים עימם מתמודד המרכז הרפואי בתקופת הקורונה.
תאריך 29-01-21

נחנך אגף מיון חדש במלר"ד

נחנך אגף מיון חדש במלר"ד, שישמש כאתר נשימתי מוגבר לחולי קורונה ויכפיל את יכולת קליטת המטופלים למיון. לאור העלייה במספר החולים למרכז הרפואי - של החולים הרגילים וחולי הקורונה - הוחלט בהנהלת המרכז הרפואי להרחיב את אגף הקורונה האחורי והנפרד, שכאמור נחנך היום. האגף, בשטח של 250 מ"ר, נבנה בבנייה קלה ומהירה ועלותו מוערכת בכ-2.5 מיליון ₪ לא כולל.
תאריך 29-12-20

יצא לדרך מבצע החיסונים כנגד נגיף הקורונה

יום ראשון, ה-20.12.20, יצא לדרך בהצלחה מבצע החיסונים כנגד נגיף הקורונה במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא).
תאריך 20-12-20

לראשונה בוצעה בהצלחה פעולה חדשנית בהליך זעיר פולשנית לטיפול בגידול בכבד שלא ניתן לנתחו

לראשונה בוצעה בהצלחה היום (1.12.20) פעולה חדשנית בהליך זעיר פולשנית לטיפול בגידול בכבד שלא ניתן לנתחו, במכון לרדיולוגיה פולשנית במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) בראשות ד"ר אלכסיי צ'רניאבסקי במערך הדימות.
תאריך 01-12-20

ילד בן 10 נפל בביתו וקיבל מכה משפיץ של ספסל שהובילה לדימום בכליה

ילד בן 10 הגיע לאחרונה למרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) לאחר חבלה קהה שקיבל מנפילה על פינת ספסל למותן השמאלית. פציעתו גרמה לדימום מאסיבי בעקבות קרע של הכליה השמאלית. במצב זה נשקפה סכנה לא רק לאובדן הכליה, אלא אף לאובדן חייו כתוצאה מהדימום הנרחב.
תאריך 29-11-20

מחקר חדש לעצירת ההזדקנות

מחקר חדש של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) ואוניברסיטת תל אביב קובע כי טיפול בתא לחץ של אנשים בריאים בגיל השלישי, יכול לעצור את הזדקנות תאי הדם. המחקר נערך על ידי פרופ' שי אפרתי המייסד והמנהל של מרכז סגול לרפואה היפרברית במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) וד"ר אמיר הדני מנהל המחקר הרפואי במרכז סגול לרפואה היפרברית ומחקר במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא).
תאריך 25-11-20

מחלקה לרפואה דחופה (מיון) הגיעה למקום השני בתמרוץ משרד הבריאות

כבוד גדול למחלקה לרפואה דחופה (מיון) שלנו, שהגיעה למקום השני והמאוד מכובד במודל התמרוץ של משרד הבריאות שפורסם אתמול. המודל השווה בין שבע מחלקות לרפואה דחופה הגדולות בישראל, בפרמטרים שונים, ביניהם זמני הטיפול וההמתנה, נוכחות רופאים ואחיות, העברת נתונים בזמן אמת ועוד.
תאריך 24-11-20

הסתיימו עבודות הקמת בית החולים הממוגן לשעת חירום

לאחרונה הסתיימו עבודות הקמת בית החולים הממוגן לשעת חירום של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) הכולל כ-150 מיטות לשעת חירום לטובת מוכנות המרכז הרפואי לקליטת חולים בחירום ובכלל זה חולי קורונה. מדובר על שטח של כ-2,000 מ"ר שהוסב בחלקו הממוגן של החניון התת קרקעי המצוי בכניסה לבית החולים.
תאריך 17-11-20

בית הספר האקדמי לסיעוד עמד בהצטיינות יתרה במבחנים להעלאת שיעור האחיות בישראל ב- 2020

בית הספר האקדמי לסיעוד של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) עמד בהצטיינות יתרה במבחנים להעלאת שיעור האחיות בישראל לשנת 2020 במבחני מודל התמרוץ של משרד הבריאות.
תאריך 16-11-20

קורס ראשון של POCUS - Point Of Care Ultra-sound יצא לדרך

קורס ראשון של POCUS - Point Of Care Ultra-sound יצא לדרך היום (11.11) במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא). מדובר בלמידת מיומנות שימוש באולטרסאונד ליד מיטת החולה בכדי להגיע לאבחון מהיר ונכון ככל הניתן.
תאריך 11-11-20

מכון האלרגיה הוכר כמרכז מצוינות של ארגון האלרגיה העולמי

מכון האלרגיה של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) בניהולו של פרופ' ארנון אליצור הוכר כמרכז מצוינות של ארגון האלרגיה העולמי (WAO- World Allergy Organization). מדובר בהישג יוצא דופן למרכז רפואי בישראל.
תאריך 10-11-20

עובדי המרכז הרפואי מתגייסים ומתנדבים לעזור לחולי קורונה

עובדי המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) מתגייסים ומתנדבים לקיים שיחות רציפות עם חולים מאושפזים במחלקות הקורונה על מנת לסייע להם בכל אשר ניתן בזמן בו הם נאבקים במחלתם בנגיף הקורונה.
תאריך 09-11-20

אושרה התכנית להרחבת המרכז הרפואי לקמפוס רפואי בשטח 413 דונם

אושרה התכנית להרחבת המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) לקמפוס רפואי רחב היקף בשטח 413 דונם ע"י הועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז.
תאריך 03-11-20

בחור צעיר בשנות ה-30 לחייו מהשפלה שגילו לו בעיה לבבית מורכבת

בחור צעיר בשנות ה-30 לחייו מהשפלה, הגיע למחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד, מיון) של המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) לאחר שהופנה ממוקד רפואה דחופה בחשד למחלת הקורונה לאחר שפיתח קוצר נשימה והרגשה כללית לא טובה.
תאריך 02-11-20

מחפשים למחקר חדשני: ילדים בגילאים 8-18 שאובחנו עם סוכרת סוג 1

אנו מחפשים נבדקים למחקר חדשני במרכז הרפואי שבוחן את האפשרות להאט את התהליך הדלקתי והדרדרות בחודשים הראשונים מהתפרצות מחלת סוכרת מסוג 1 (הידועה גם כסוכרת נעורים) ע"י סדרת טיפולים בתא לחץ.
תאריך 24-09-20

מתנדב שהחלים מקורונה נכנס לסייע למאושפזים במחלקות הקורונה

לראשונה במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) מתנדבים מחלימים מקורונה, מסייעים ומארחים חברה לחולים המאושפזים במחלקות הקורונה. בהנהלת המרכז הרפואי זיהו כי קיים צורך להפיג את הבדידות של חולים רבים הנאלצים להתנתק מבני המשפחה וממבקרים.
תאריך 16-09-20

היולדת לא הספיקה להגיע: לידה מחוץ לחדר יולדות

השבוע היולדת שיבולת זמיר סרוייה תושבת ראשל"צ הרגישה צירים בביתה והגיעה במהרה למרכז הרפואי, אך הלידה התקדמה כה מהר שהיא ילדה בכניסה למבנה מיון היולדות. מדובר בלידה השלישית שלה אך הפעם המקרה היה מיוחד.
תאריך 15-09-20

בדיקת קורונה לפני טיסה

ביצוע בדיקת קורונה לפני טיסה במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא).
תאריך 24-08-20

ארוע חנוכת MRI

אנו כאן במרכז הרפואי שמיר ממשיכי דרכו של רנטגן והרחבנו את הבית השני שלנו עם המכשור המתקדם ביותר ושני מכשירי MRI חדשים", אמרה ד"ר סיגל טל מנהלת מערך הדימות במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) בחגיגה לרגל חנוכת שני מכשירי ה MRI  חדשניים של חברת סימנס שהוכנסו לשימוש קהל מטופליי ביה"ח.
תאריך 06-08-20

נבחרת הרופאים הטובים לשנת 2020 במרכז הרפואי

אנו גאים להציג את הרופאים הכי טובים לשנת 2020 של המרכז הרפואי שמיר! כמדי שנה, מפרסם מגזין FORBES את רשימת הרופאים הכי טובים בישראל, בהתמחויות ותת ההתמחויות השונות!
תאריך 02-08-20

חדש בבנק הזרע – תרומות זרע לזוגות נשים

צוות בנק הזרע במרכז הרפואי "שמיר" גאה לבשר על השקת נוהל לתרומת זרע מתורם משותף לזוגות נשים. החל מהיום, לצד שמירה על עקרונות הטיפול הרפואי הקפדני לכל מטופלת כאינדיבידואל יחיד, אנו מאפשרים לזוגות נשים להיחשב כיחידה משפחתית משותפת ואף להעביר מנות זרע מאישה לזוגתה.
תאריך 27-07-20

נפתח המיון המיילדותי / גינקולוגי החדש

חדש יותר, מרווח יותר, פרטי יותר: נפתח המיון המיילדותי / גינקולוגי החדש. המיון החדש במרכז הרפואי שמיר " אסף הרופא" שם את המטופלת במרכז ומציע חדרי בדיקה פרטיים ומרווחים לצד טכנולוגיה חדשנית ליולדות המאפשרות מעבר מהיר לחדרי הלידה במידת הצורך.
תאריך 06-07-20

חדש! צריכים לראות רופא ואין לכם טופס התחייבות (טופס 17)?

במרפאות והמכונים בדיקת רופא בלבד ללא צורך בטופס התחייבות (טופס 17) בעלות של 120 ש"ח. התשלום הינו עבור בדיקת הרופא בלבד ואינו כולל כל טיפול או פרוצדורה שיתבצעו במהלך הפגישה.
תאריך 24-06-20

חזית החדשנות הטכנולוגית בישראל במאבק בקורונה

מערכת רפואה אוטונומית, הדואגת לצרכיו של המטופל ללא מגע יד אדם, שפותחה יחד עם חברות אלת"א ורפאל, מנוסה בימים האחרונים במרכז הרפואי שמיר, במטרה לאפשר מיגון טוב יותר לצוותים הרפואיים וטיפול מיטבי למטופלים.
תאריך 05-06-20

ד"ר דניאל טרוצקי מנהל המרכז לרפואה דחופה

ד"ר דניאל טרוצקי מונה למנהל המרכז לרפואה דחופה (מיון ) של המרכז הרפואי שמיר "אסף הרופא".
תאריך 17-05-20

גיוס מטופלים לצורכי מחקר

מחלקת כירורגיה פלסטית במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) אנו מגייסים בימים אלה מטופלים / מטופלות לפרוצדורות שונות.
תאריך 14-05-20

אחות ראשית חדשה במרכז הרפואי שמיר

בשיאה של מגיפת הקורונה מונתה אחות ראשית חדשה במרכז הרפואי שמיר - מירי אברהם, אשר החליפה את תמי קנטי שפרשה לגמלאות.
תאריך 12-05-20

חדשנות במרכז הרפואי שמיר

נגיף הקורונה משנה את האופן שבו מטפל המרכז הרפואי במאושפזים ומציע טכנולוגיות חדשניות וייחודיות כדי לבלום את התפשטות הנגיף. גופים ביטחוניים רבים עושים לילות כימים עם צוותי הרפואה במרכז הרפואי שמיר לפיתוח טכנולוגיות וחושפים את הצד היפה של החברה הישראלית.
תאריך 26-04-20

ערוכים לקורונה

המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא, נערך לטפל בחולי קורונה. מחלקה מיוחדת ומבודדת הוקצתה לשם כך, בראשות ד"ר יונתן שפירא ואחות ראשית גולי טל. מבנה זה מרוחק מליבת פעילות בית החולים: חדר המיון , מחלקות האשפוז , חדרי הניתוח וחדרי הלידה.
תאריך 13-04-20

התחדשנו: חדרי צנתור חדשים בטוחים ומהתקדמים בעולם הושקו במערך הקרדיולוגי

השבוע נחנכו שני חדרי הצנתור החדשים במרכז הרפואי "שמיר" במעמד מנהלת המרכז הרפואי, ד"ר אסנת לבציון קורח; מנכ"ל פיליפס אלקטרוניקס ישראל, אבירם סושרד; הנהלת המרכז הרפואי וצוות המערך הקרדיולוגי בראשות פרופ' שמואל פוקס.
תאריך 16-02-20

נחנך מכשיר PET CT מתקדם וייחודי במכון לרפואה גרעינית

במכון לרפואה גרעינית במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא חנכו השבוע מכשיר PET-CT חדשני של חברת פיליפס, מובילה עולמית בטכנולוגיות בריאות. מכשיר ה-VEREOS של פיליפס הוא בעל רזולוציה גבוהה יותר, זמן ביצוע טוב יותר ומפחית כמות החשיפה הרדיואקטיבית לקרינה מהמכשיר למטופלים.
תאריך 06-02-20

נפתחה יחידה חדשה לנוירוכירורגיה בראשות ד"ר אמיל מרגולין

הנהלת המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא , בראשות ד"ר אסנת לבציון קורח, החליטה על פתיחת יחידה חדשה לנוירוכירורגיה כחלק מהמערך הנוירולוגי ובחרה בד"ר אמיל מרגולין לעמוד בראשה. יחד עם ד"ר מרגולין מונו ליחידה שלושה רופאים חדשים: ד"ר זיגמונד רוטמן, ד"ר אהוד שלמון וד"ר שריף רובין.
תאריך 19-01-20